Извршната наредба на Бајден порака да не се блокираат процесите во државава


Со Извршна наредба на претседателот на САД Џо Бајден вчера се прошири опсегот на вонредни мерки за регионот на Западен Балкан, што опфаќа и замрзнување на ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
| | веќе видена | слични

Обединетата македонска дијаспора предводена од Мето Колоски со седиште во САД стравува дека извршната наредба на американскиот претседател Џо Бајден со која ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во дел од разговорите кои се однесувале на Извршната наредба на американскиот претседател Бајден, на средбата со вицепремиерот Љупчо Николовски, како што ...
| | веќе видена | слични

На средбата, фокусот беше ставен на Извршната наредба издадена од Претседателот Бајден, со која им се дава овластување на сојузните власти да блокираат имот и ...
| | веќе видена | слични

Кој фрла димни бомби во јавноста за да се маскира бугарското фашистичко минато? Којзнае од која причина, копретседателот на македонско-бугарската комисија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршната наредба на Бајден порака да не се блокираат процесите во државава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: