Николовски-Брнз: Актите на Бајден се охрабрувачки пораки за стабилен Западен Балкан и бескомпромисна борба против корупцијата

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на регионалниот форум организиран од Канцеларијата на Обединетите нации за дрога и криминал (УНОДЦ) во партнерство со Секретаријатот на Регионалната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска и утре во Охрид е домаќин на Церемонијата за усвојување на Регионален патоказ за борба против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за правда Бојан Маричиќ денеска оствари средба со новата директорка на Регионалната антикорупциска иницијатива (РАИ), Десислава Готскова, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за правда Бојан Маричиќ на денешната средба со новата директорка на Регионалната антикорупциска иницијатива (РАИ), Десислава Готскова, и посака ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Охрид во периодот од 21 до 23 јуни се одржува Регионален форум на земјите од Западен Балкан, чиј домаќин и соорганизатор е Министерството за внатрешни ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии
5 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека останува на ставот оти ќе ги чека информациите од истрагата за пожарот во модуларната болница во Тетово, па потоа ќе ...
сите 226 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 85 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 63 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 22. септември 2021 (ИНПРЕС) – Заклучно со 18-ти септември во Охрид прва доза вакцина против COVID-19 примиле 28.161 лица над 18 години, што е ...
сите 402 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вели несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 130 | | | веќе видена

СДСМ и ДУИ бедно и очајно преку медиуми си ја префрлаат одговорноста за трагедијата во модуларната болница во Тетово каде што живи изгореа 14 пациенти. СДСМ од ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Виртуелниот глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и закрепнување, организиран од ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски-Брнз: Актите на Бајден се охрабрувачки пораки за стабилен Западен Балкан и бескомпромисна борба против корупцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: