(Видео) Заев ги испрати фудбалерите на Европско првенство


Иако бројот на влезници за деби-натпреварот на македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство беше ограничен, сепак голем број на политичари од ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, министерот заа надвореши работи Бујар Османи и министерот за економија Крешник Бектеши попладнево тргнаа за Букурешт каде од трибините ќе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Честитки до Горан Пандев и до македонската репрезентацијата за првиот, историски гол на ЕП, објави вечерва на Фејсбук премиерот Зоран Заев, додавајќи дека ние ...
| | веќе видена | слични

– Го живееме сонот кој го чекавме 30 години, да заиграме на Европското првенство во фудбал, рамо до рамо со најдобрите.Бие срцето силно за црвено-жолтите, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 На првото Европско во историјата на македонскиот фудбал, момците за жал не успеаја да извојуваат победа над Австрија, но продолжуваат да се борат храбро. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Заев ги испрати фудбалерите на Европско првенство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: