Заев, Османи и Бектеши од трибините ќе навиваат за македонската фудбалска репрезентација


Премиерот Зоран Заев, министерот заа надвореши работи Бујар Османи и министерот за економија Крешник Бектеши попладнево тргнаа за Букурешт каде од трибините ќе ...
| | веќе видена | слични

Слободен печат успеа да стапи во контакт со Мирослав Поповски, единствениот македонец кој не пропуштил ниту еден натпревар на македонските репрезентации во ...
| | веќе видена | слични

Саше Љољес е фронтменот на ВИС Рисови кои ја направија преубавата навивачка химна „Одиме на Европско“ , песна која секојдневно ја слушаме низ медиумите во ...
| | веќе видена | слични

Меѓу неколку илјадниците македонски навивачи во Букурешт го сретнавме и Саше Љолес. Тоа е човекот кој е творецот на македонската фудбалска химна за Европското ...
| | веќе видена | слични

Двајца преставници на македонската естрада – два света… Ако не по сите, тогаш сигурно по многу основи. Музиката е нивниот НЗС, нивната тангента, заедничка ...
| | веќе видена | слични

Иако бројот на влезници за деби-натпреварот на македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство беше ограничен, сепак голем број на политичари од ...
| | веќе видена | слични

Цела Македонија е сплотена и навива за фудбалската репрезентација. Историскиот успех на нашите репрезентативци ќе се помни засекогаш, а децата од Могила уште ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 106 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули денеска во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на ...
сите 515 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 177 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 367 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 185 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Тетово денеска приведоа две лица од с.Брвеница поради незаконско емитување на авторски содржини. Како што соопшти МВР, лишени од ...
сите 314 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 258 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарија, Румен Радев, остварил телефонски повик доцна синоќа со македонскиот претседател Стево Пендаровски во врска со огнената стихија во ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев, Османи и Бектеши од трибините ќе навиваат за македонската фудбалска репрезентација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: