Израел нема да дозволи марш на ултранационалистите во Ерусалим

2 копии
4 копии

Таа била убиена од чувар на контролниот пункт Каландија, кој забележал дека носи нож. Полицијата подоцна објави дека е убиена 28-годишна Палестинка. Каландија ...
| | веќе видена | слични

Палестинското министерство за здравство соопшти дека израелските војници денеска со истрели од огнено оружје убиле Палестинец-тинејџер во окупираниот дел на ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на палестинскиот претседател Махмуд Абас ја осуди, како што рече, „опасната израелска ескалација“, наведувајќи дека тројца Палестинци биле убиени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
сите 484 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

Епидемиолошката состојба во Србија е загрижувачка, омикронот се шири, веќе две недели бројот на заразени е петцифрен, а се зголемува и бројот на починати, јави ...
сите 193 | | | веќе видена

Иако од бугарската опозиција го поздравија решението со нотата до ОН за краткото име, поранешната министерка за надворешни работи од опозициската ГЕРБ ...
сите 336 | | | веќе видена

Нема потреба од дополнителни рестриктивни мерки до следниот состанок на Комисијата за заразни болести бидејќи во последните два дена има намалување на бројот ...
сите 176 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израел нема да дозволи марш на ултранационалистите во Ерусалим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: