ДУИ го прослави својот 19 роденден и најави „Зелена агенда“


„Зелената“ агенда на ДУИ, не издржа ни една недела. Градоначалникот на општината Липково, од редовите на интегративците Ерхан Арифи најави изградба на спомен ...
| | веќе видена | слични

Европската унија ќе претрпи најголеми промени во политиката од своето основање, при што речиси секој главен аспект на економијата треба да се преиспита во ...
| | веќе видена | слични

Во полн ек се партиските труби за локалните избори кои ќе се одржат по цели пет месеци. Трите најголеми политички партии како индијанците ги намачкаа своие ...
| | веќе видена | слични

Откако во саботата на 19 роденден на ДУИ, лидерот на партијата Али Ахмети ја најави зелената агенда сега вели дека целта му е од Македонија да направи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски веднаш замина во Кочани со цел да помогне на граѓаните. Мицкоски при посетата увиде дека ситуацијата е ...
сите 238 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ го прослави својот 19 роденден и најави „Зелена агенда“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: