Зеленото време на ДУИ и Али Ахмети


Турскиот мафијаш во видеа на Јутјуб отворено говори за сомнителните бизниси на власта и допира до милиони гледачи. Психијатарот Илкер Куџукпарлак објаснува што ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин со богатство од 220 милијарди долари, ќерки кои ги крие далеку од очите на јавноста и цврстите врски со организацијата КГБ, ...
| | веќе видена | слични

Натпреварот за надмоќ на светските суперсили добива нова динамика и темпо. Изминатиов период лидерите на најмоќните воени суперсили тврдат дека вештачката ...
| | веќе видена | слични

Апокалиптичната визија не е далеку од стварноста- во име на светските сили војуваат роботи, водени од алгоритми и вештачка интелигенција, а страдаат луѓе. Може ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Топлотниот бран ги наполни болниците. Се поголем број на граѓани завршуваат со труење од храна, несвестици, а зачестени се и сообраќајните незгоди поради ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонци има, Македонци имало и Македонци ќе има без оглед дали политичарите преговараат за тоа како ќе ни се вика јазикот, како ќе ни се вика државата, ...
сите 229 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 242 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленото време на ДУИ и Али Ахмети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: