Д-р Ана Глигиќ: Не ви треба трета доза, a еве и која вакцина е најефикасна

3 копии
5 копии

Се верува дека индискиот сој на коронавирусот се пренесува 60 проценти побрзо од британскиот, изјави истакнатиот британски епидемиолог Нил Фергусон. Фергусон ...
| | веќе видена | слични

Варијантата на Делтра корона вирусот, кој за прв пат беше идентификуван во Индија, се верува дека е 60-процентно попренослив од алфа-варијантата, која ...
| | веќе видена | слични

Британски епидемиолог Нил Фергусон вели дека индискиот сој на коронавирус се пренесува 60 отсто побрзо од британскиот. Засега, не е јасно колку добро вакцината ...
| | веќе видена | слични

Вакцинацијата мора да се случи независно од прележаната болест и независно од тежината на прележаната болест , вели директорката на Клиниката за Инфективни ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Директорката на Клиниката за Инфективни болести и фибрилни состојби Милена Стевановиќ вечерва нагласи дека вакцинацијата е секогаш главниот спас од која било ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Инфективната клиника темелно се чисти и се дезинфицира целокупниот простор, но работата не е застаната, се лекуваат 25 пациенти со ковид симптоми, истакна ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Инфективната клиника Милена Стевановиќ во вечерашното гостување на вестите на Сител ТВ изјави дека не треба целосно да се опуштиме како да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 402 | | | веќе видена

Премиерот Заев најостро ги демантира изнесените лаги и дезинформации дека наводно тој или било кој друг по негова насока нудел пари на пратеници. За оваа груба ...
сите 316 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 68 | | | веќе видена

Во мојата ординација вакцинирани против ковид се нешто повеќе од 40 отсто од прикрепените пациенти. Сите други со кои сум се обидел да разговарам, формално или ...
сите 305 | | | веќе видена

Авто мото сојузот на Македонија потсетува дека се уште на сила е забраната за тешки товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка, додека за останатите возила ...
сите 111 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Ана Глигиќ: Не ви треба трета доза, a еве и која вакцина е најефикасна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: