Индискиот сој се пренесува 60 отсто побрзо од британскиот, вели епидемиолог

Британски епидемиолог Нил Фергусон вели дека индискиот сој на коронавирус се пренесува 60 отсто побрзо од британскиот. Засега, не е јасно колку добро вакцината ...
| | веќе видена | слични

Африка е особено ранлива во пандемијата со ковид-19. На континентот живеат 1,3 милијарди луѓе, што е 18% од светската популација, но Африка прими само 2% од ...
| | веќе видена | слични

Главоболка, воспалено грло и течење на носот се најчесто пријавени симптоми поврзани со ковид-инфекцијата во Велика Британија, односно раширената ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Главоболка, воспалено грло и течење на нос се најчестите пријавени симптоми на индискиот сој на коронавирусот во Велика Британија, пишува Би-Би-Си.Според ...
| | веќе видена | слични

Смртноста од коронавирусот во светот не треба да се потценува. Паѓа бројот на заразени, но не и на смртни случаи од коронавирусот во светот. Генералниот ...
| | веќе видена | слични

Брисел – Лидерите на НАТО го одржуваат својот прв самит со американскиот претседател Џо Бајден со цел да ги поправат трансатлантските врски, откако неговиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 141 | | | веќе видена

Локалните избори ќе се одржат на 17 октомври, а претседателот на Собранието ќе ги распише на 6 август. Но, останува неизвесно дали изборниот процес ќе биде по ...
сите 249 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 206 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со ...
сите 116 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 270 | | | веќе видена

Институтот Роберт Кох го објавил својот редовен неделен извештај за состојбата од пандемија во Германија, кој меѓу останатото анализира и колку Германци се ...
сите 352 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани се ...
сите 474 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индискиот сој се пренесува 60 отсто побрзо од британскиот, вели епидемиолог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: