Јуни е најдобрата шанса за почеток на преговорите со ЕУ, вели министерот Бујар Османи


Останувам на ставот дека наредниов период, во јуни, ја дава најубавата шанса за почеток на преговорите, кажа министерот за надворешни работи Бујар Османи ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Зоран Заев и Владата водат тајни разговори со Бугарија. Заев да каже што прифаќа и дали на маса е македонската национална посебност, рече на денешната ...
| | веќе видена | слични

Се интезивираат средбите со бугарските власти пред јунскиот самит на Европската унија на 22ри месецов, со цел изнаоѓање решение за спорот со соседна Бугарија. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Премиерот Зоран Заев денеска најави интензивирање на средбите со бугарските власти во насока на постигнување решение за спорот со Бугарија, пред јунскиот самит ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заев да каже дали на маса е бугарската декларација, за на мала врата да ја поништи нацијата. Бугарската декларација го негира македонскиот идентитет, историја ...
| | веќе видена | слични

Заев, кој денеска заедно со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и директорот на „Македонија пат", Беким Мемеди присустуваше на увид на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарската декларација го негира македонскиот идентитет, историја и јазик. Тоа Заев во минатото јавно неколку пати и го прифатил. Заев јавно кажа дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев да каже дали на маса е бугарската декларација, за на мала врата да ја поништи нацијата, ова денеска преку соопштение до јавноста го ...
| | веќе видена | слични

„Тврдењата на Мицкоски се чини дека се логично продолжување на јавната политика на неговата партија за барање драматика во преговарачкиот процес и обид за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во пожарот кој изби во автобусот на „Беса Транс“ на 23 ноември во Бугарија додека се враќаше од Турција трагично настрадаа 45 патници, а со повреди се здобија ...
сите 216 | | | веќе видена

Доктор Ненад Лазаров кој и деновиве реагираше на мерката за финансиската награда од Владата, од 30 денари по пациент, за матичните лекари кои ќе постигнат ...
сите 307 | | | веќе видена

Автобусот на Беса транс кој учествуваше во сообраќајната несреќа на магистралниот пат Струма во Бугарија немал ни лиценца, а возачите не биле пријавени, иако ...
сите 249 | | | веќе видена

Грк што дошол од Јужна Африка е првиот потврден случај на сојот омикрон во Грција, соопшти министерот за здравство на Грција Танос Плеврис, првиот случај во ...
сите 478 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 148 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јуни е најдобрата шанса за почеток на преговорите со ЕУ, вели министерот Бујар Османи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: