Елиф Елмас: Македонија може многу големи работи


4 копии
2 копии
3 копии

Во очекување на најголемиот настан за македонскиот фудбал во историјата, првото учество на најдобрата национална репрезентација на Европско првенство, ЕКИПА ...
| | веќе видена | слични

Македонија ги брои деновите до стартот на Европското првенство за првиот историски настап на нашата најдобра фудбалска репрезентација на едно големо ...
| | веќе видена | слични

Конечно! Го дочекавме и тој момент. Македонија на „Фантази“. УЕФА ја пушти во функција апликацијата за претстојното Европско првенство (ЕУРО 2020) во фудбал. ...
| | веќе видена | слични

Интернационалецот Агим Ибраими гостуваше во Куќаѕа на фудбалот на ФФМ, емисија посветена на репрезентацијата каде што збруваше репрезентацијата, сега и во ...
| | веќе видена | слични

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација конечно можеме и да ја имаме на „Фантази“, мега популарната платформа која нуди забава и голема возбуда кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 238 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 177 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 121 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 181 | | | веќе видена

Косовскиот премиер, Албин Курти ќе ги прими денеска специјалниот пратеник на Европската унија за дијалогот меѓу Косово и Србија, Мирослав Лајчак и заменикот ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Елиф Елмас: Македонија може многу големи работи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: