Д-р Балевски директор на охридската болница: Пандемијата е лекција и големо искуство за сите, се надевам не ќе се повтори!

Д-р Балевски директор на охридската болница: Пандемијата е лекција и големо искуство за сите, се надевам не ќе се повтори! После година и три месеци, тешка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не примаме луѓе кои биле вакцинирани против Ковид-19, ниту нашиот персонал не е вакциниран, а оние што примиле лек не треба да доаѓаат, е оглас што ги збуни ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со ковид-19 низ земјава конечно по повеќе од една година се смирува, а доказ за тоа се бројките, кои секојдневно опаѓаат, но и олабавувањето на ...
| | веќе видена | слични

Епидемиолошката состојба во Македонија полека се стабилизира. Дел од рестриктивните мерки се укинати, но здравствените власти постојано апелираат да останеме ...
| | веќе видена | слични

Со сите митови споделени од групи на социјалните мрежи, оној дека вакцината ќе предизвика неплодност, секако е неточен. Иако не е новa појава, митовите за ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на мал полски град, кој инаку е кардиохирург, откако ја завршил болничката должност во текот на ноќта, добил алармантна вест: толпа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараат да се формира анкетна комисија за пожарот во модуларната болница во Тетово. Тие уште еднаш побара оставки од премиерот Зоран ...
сите 378 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на проштална средба со шпанскиот амбасадор во земјава Емилио Лоренцо Сера, му врачи плакета-благодарница ...
сите 157 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Балевски директор на охридската болница: Пандемијата е лекција и големо искуство за сите, се надевам не ќе се повтори!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: