Премиерот Заев се сретна со МНР на Чешка, Словенија и Австрија


7 копии

„ Македонија спроведе бројни реформи, од кои некои навистина беа и болни. Затоа сметаме дека Македонија заслужува отворање преговори колку што е можно побрзо. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Португалскиот предлог е креативно решение коешто ги адресира сензитивностите на сите три страни. Нашата позиција, бугарската и на земјите членки, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, вели дека главна тема во однос на спорот со Бугарија не се идентитетските прашања туку патоказот. Тој вели дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И Хрватска имаше билатерална пречка на својот евроинтеграциски пат, па морам да кажам дека апсолутно, имавме политички консензус, сите политички субјекти во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Комуникацијата на релација Скопје – Софија се интензивира во пресрет на Самитот на ЕУ на 22 јуни на кој македонската страна се надева на поддршка од Бугарија ...
| | веќе видена | слични

Република Хрватска генерално го поддржува процесот на европски интеграции на Северна Македонија. Северна Македонија спроведе бројни реформи, од кои некои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Лидерот на најголемата албанска опозициска партија, Демократската партија (ПД), Љуљзим Баша реагираше во врска со средбата во Скопје на македонскиот премиер ...
сите 453 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

Три лица загинале во шумските пожари во близина на туристичките места на југот на Турција, а десетици села се евакуирани. Пожарите во шумите над Манавгат, ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерот Заев се сретна со МНР на Чешка, Словенија и Австрија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: