Тигањ: Македонија спроведе болни реформи, заслужува отворање преговори за членство во ЕУ што е можно побрзо


„ Македонија спроведе бројни реформи, од кои некои навистина беа и болни. Затоа сметаме дека Македонија заслужува отворање преговори колку што е можно побрзо. ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Зоран Заев и владата водат тајни разговори со Бугарија. Заев да каже што прифаќа, и дали на маса е македонската национална посебност.Го повикуваме народот да ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Премиерот Зоран Заев денеска најави интензивирање на средбите со бугарските власти во насока на постигнување решение за спорот со Бугарија, пред јунскиот самит ...
| | веќе видена | слични

Македонија и Бугарија во последен обид да ги надминат разликите пред јунскиот самит на Европскиот совет. Премиерот Заев најавува интензивни средби со ...
| | веќе видена | слични

Нова дипломатска офанзива со интензивирање на односите и средбите со државниот врв на соседна Бугарија најави денеска премиерот Зоран Заев до пресрет на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев не губи надеж дека Македонија наскоро ќе добие дозвола за одржување на првата меѓувладина конференција што воедно претставува формален ...
| | веќе видена | слични

Се интезивираат средбите со бугарските власти пред јунскиот самит на Европската унија на 22ри месецов, со цел изнаоѓање решение за спорот со соседна Бугарија. ...
| | веќе видена | слични

Заев, кој денеска заедно со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и директорот на „Македонија пат", Беким Мемеди присустуваше на увид на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ денес до претседателот на Собранието на Република Македонија ќе поднесеме предлог на одлука за формирање на анкетна комисија ...
сите 588 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Тетовската полиција информира дека е расчистен случајот со пукањето во објектот на средното теолошко училиште во градот кое беше пријавено вчера. За истрелите ...
сите 141 | | | веќе видена

– Германија мора да преземе решителна акција против антисемитизмот, со оглед на порастот на десничарските екстремистички злосторства, изјави канцеларката ...
сите 319 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тигањ: Македонија спроведе болни реформи, заслужува отворање преговори за членство во ЕУ што е можно побрзо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: