27 мај - 3 јуни 2021 - 11-то издание на филозофскиот филмски фестивал

2 копии
5 копии
2 копии

Вчеравечер, во Кинотеката на С. Македонија свечено беше отворен 11-тиот Филозофски филмски фестивал. Неповолните временски услови не беа пречка да се задржи ...
| | веќе видена | слични

Вчера вечер, во Кинотеката на Македонија свечено беше отворен 11-тиот Филозофски филмски фестивал. Неповолните временски услови не беа пречка да се задржи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Филозофскиот филмски фестивал, по минатогодишната пауза предизвикана од реатриктивните мерки за заштита од пандемијата, годинава му се враќа на големото платно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Единствената бугарска врска во Македонија е Зоран Заев. Единствениот човек во политиката кој има поврзаност со Бугарија, заедно со Љубчо Георгиевски е тој и ...
сите 227 | | | веќе видена

Релаксирањето на мерките ќе предизвика раст на бројот на нови случаи на коронавирусот, вели за Телма , микробиологот Никола Пановски. Според него, доколку ...
сите 648 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Kандидатот за градоначалник на општина Охрид од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата Кирил Пецаков гарантира проекти за населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка.– ...
сите 59 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

27 мај - 3 јуни 2021 - 11-то издание на филозофскиот филмски фестивал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: