Колку ковид случаи имаме регистрирано досега?

Дебар, Демир Капија и Дојран се трите македонски градови во кои министерството за здравство денеска нема регистрирано ниту еден активен случај. Според ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Во последните 24 часа се направени 2.955 тестирања, а регистрирани се 50 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 27, Куманово – 5, Прилеп – 4, Гостивар – 3, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Аргентина регистрираше рекордни 41.080 инфекции со коронавирусот за еден ден во вториот бран на инфекција, што ја претвори оваа земја во едно од најголемите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пожарот што вчера доцна попладне избувна во месноста Пасјак, меѓу Делчево и Берово уште е активен, велат сведоци за Фактор. Велат дека состојбата е смирена, но ...
сите 284 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 164 | | | веќе видена

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 509 | | | веќе видена

Според најавата од Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на следните два дена (среда и четврток), целата територија на државата ќе биде зафатена со ...
сите 378 | | | веќе видена

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 60 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 355 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 265 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, објави дека на седницата на Кризниот штаб е донесена одлука да не се прогласува вонредна ...
сите 134 | | | веќе видена

31-годишен охриѓанец е уапсен откога првин предизвикал сообраќајна незгода, а потоа насилно се однесувал кон оштетеното лице, но бил агресивен и кон ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку ковид случаи имаме регистрирано досега?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: