50 нови случаи на COVID-19, во Охрид нема новозаболени

4 копии
8 копии

Претстојните летни месеци епидемиолошката ситуација ќе биде мирна. Состојбата со коронавирусот во земјава е стабилна и нема никакви знаци дека нешто ја ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 83 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. Според ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата стивнува, бројот на позитивни како и починати лица од ковид 19 се намалува. Според информациите на министерството за здравство денеска нема ниту ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

50 нови случаи на COVID-19, во Охрид нема новозаболени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: