За тие што планираат одмор во Грција - грчка мутација на корона вирусот ги загрижува грчките епидемиолози

Грчките медиуми, објавија дека се појави нова мутацијата Β 1.1.318 (Variant E484K), која е слична на нигерискиот сој на Ковид 19. Овој сој тие го нарекуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии
12 копии

Се смета дека нов вид коронавирус потекнува од кучиња и првпат е откриен кај пациенти со пневмонија во Малезија во 2017 и 2018 година и може да биде осмиот тип ...
| | веќе видена | слични

Британската мутација на коронавирусот е откриена во Бугарија. Мутацијата е откриена првпат кај маж на возрасна група 80-90 години од Софија кој бил ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата со пандемијата во Грција се стабилизира, но не е целосно опаднат бројот на новозаразени и смртни случаи, со оглед на тоа дека од Националната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Варијанта на веќе постоечка мутација, што се појавила во центарот на Атина, претежно кај мигранти, предизвикува загриженост кај грчките епидемиолози, пишуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За тие што планираат одмор во Грција - грчка мутација на корона вирусот ги загрижува грчките епидемиолози

Од:
До кого (е-маил):
Порака: