Панорама / На иста страна: фашисти и антифашисти!

Речиси половината од повеќе од 3,4 милиони починати досега пријавени во текот на пандемијата на Covid-19 во светот се случиле во Америките, но вистинските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот сој на коронавирусот првпат се појави во Индија и донесе дополнително ограничување и загриженост откако почна да се шири во 50 други земји од светот. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
12 копии

Се смета дека нов вид коронавирус потекнува од кучиња и првпат е откриен кај пациенти со пневмонија во Малезија во 2017 и 2018 година и може да биде осмиот тип ...
| | веќе видена | слични

Британската мутација на коронавирусот е откриена во Бугарија. Мутацијата е откриена првпат кај маж на возрасна група 80-90 години од Софија кој бил ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повеќе од 36 часа екипите на ТППЕ Куманово помагаат во Старо Нагоричане, каде беснеат пожари. Помагаат во Малотино, како и во селата Ваксинце и Матејче во ...
сите 316 | | | веќе видена

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 534 | | | веќе видена

Според најавата од Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на следните два дена (среда и четврток), целата територија на државата ќе биде зафатена со ...
сите 130 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 331 | | | веќе видена

Најлоша е ситуацијата во Старо Нагоричане, во некои села каде што вчера раководителот на секторот за операции и координации на Центарот за управување со кризи ...
сите 153 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: · Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 365 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 427 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Панорама / На иста страна: фашисти и антифашисти!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: