Во Бугарија откриена МУТАЦИЈА на британската варијанта на Ковид-19

11 копии
9 копии

Пандемијата со Ковид-19 ќе заврши само кога ќе се вакцинира најмалку 70 проценти од светската популација, предупреди денеска директорот на Светската ...
| | веќе видена | слични

Здравствените власти во Виетнам денеска соопштија дека откриле нов сој на коронавирусот кој е мешавина од мутациите кои се познати како британска и индиска. ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата е критична.Виетнамскиот министер за здравство Нгујен Тан Лонг денес потврди дека е откриена нова варијанта на коронавирус, комбинација на индиски и ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата ќе престане само кога ќе се вакцинираат најмалку 70 проценти од населението. За тоа предупреди Ханс Клуге, директорот на Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични

Светот се бори со пандемијата на коронавирусите повеќе од една година, додека таа постојано мутира. Покрај британскиот, бразилскиот, јужноафриканскиот и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Индискиот сој на коронавирусот кој е карактеристичен по двојната мутација и официјално е регистриран на 53 територии, покажува извештајот на СЗО. Светската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 504 | | | веќе видена

Тетовската полиција вчера уапсила три лица – Б.А.(31) од кичевското село Туин, Н.Б.(52) од тетовска Мала Речица и Џ.С.(33) од Вешала, затоа што се однесувале ...
сите 169 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 103 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 368 | | | веќе видена

Мила Царовска го уништи образованието во Македонија. Поради Царовска образовниот систем е во тотален хаос, а најмногу поради тоа страдаат децата и ...
сите 229 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Бугарија откриена МУТАЦИЈА на британската варијанта на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: