НЕ ЕДЕН, ТУКУ СЕДУМ ВО ИСТИ ДЕН - еве кои министри утре ќе бидат вакцинирани


4 копии

Вилијам Шекспир, првиот човек на светот што прими вакцина против коронавирус, почина во болница на 81-годишна возраст. Неговата слика се појави во сите медиуми ...
| | веќе видена | слични

Британецот со име ВИлијам Шекспир, кој беше втор човек во светот кој ја прими вакцината против коронавирус, почина од болест неповрзана со ковид-19, објави Би ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за здравство Никола Тодоров, денеска ја прими вакцината против коронавирус. Тој ја прими вакцината „Фајзер“ и рече дека сите треба да го ...
| | веќе видена | слични

Актерката Весна Петрушевска – Бејби на својот Инстаграм-профил објави дека ја примила вакцината против коронавирусот. „Стигнавме на ред за вакцини и снема ...
| | веќе видена | слични

Во регионалниот пункт во спортската сала „Перо Наков“ во Куманово до денеска се вакцинирани 13.800 граѓани од општините Куманово, Липково, Старо Нагоричане, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред два дена принцот Вилијам (38) ја прими првата доза на вакцината. Во вторникот, ја примив првата доза на вакцина, им благодарам на сите што работат на ...
| | веќе видена | слични

Ова е пунктот за вакцинација во Куманово. Часот е 13 и 55 минути. Во секој момент се очекува да пристигне Претседателот Стево Пендаровски за да ја прими ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателите на парламентите на Србија, Албанија, БиХ, Црна Гора, Македонија и претседателот на Собранието на Косово ќе се состанат в понеделник во Брисел, ...
сите 833 | | | веќе видена

Франција и Германија предложиле да биде поканет рускиот претседател Владимир Путин на самит со Европската унија како дел од поширокото продолжување на ...
сите 288 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека денешната средба со неговиот бугарски колега Стефан Јанев и заедничките напори за воспосвување на атмофвера на доверба ќе биде ...
сите 221 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 156 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕ ЕДЕН, ТУКУ СЕДУМ ВО ИСТИ ДЕН - еве кои министри утре ќе бидат вакцинирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: