Пристигнаа 100.000 вакцини од „Синофарм`, приоритет се постарите и хронично болните


Вакцинирањето, според надлежните, оди согласно предвидената динамика, според возраста и до крајот на следната недела се очекува да се вакцинираат дополнително ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата регистрирани се 383 прекршоци за мерката за носење лична заштита на лице. Како што соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Забраната за двжење од 00.00 часот до 04.00 часот денеска ја прекршиле 11 лица. Министерството за внатрешни работи информира дека во тој период е констатирано ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Одделението за внатрешни работи од Дебар поднесе кривична пријава против двајца жители на село Требиште, општина Маврово и Ростуше, поради непочитување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 338 | | | веќе видена

Ана Петровска која денеска на владина седница беше разрешена од директорската позиција во Државниот инспекторат за животна средина, вели дека останува да се ...
сите 87 | | | веќе видена

Вложивме многу време и напори да воспоставиме прагматичен дијалог на сите нивоа меѓу Бугарија и Македонија и да постигнеме договори што ќе бидат прифатени во ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пристигнаа 100.000 вакцини од „Синофарм`, приоритет се постарите и хронично болните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: