ВМРО-ДПМНЕ: Изјавата на Мицкоски не се однесува кон палестинскиот народ, ниту кон муслиманите

Фејсбук статус на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, за случувањата на блискиот исток, ги разбранува страстите на социјалните мрежи. Се јавија радикални исламистички ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека Израел и Газа ги интензивираат меѓусебните ракетирања, дел од македонскиот политички врв се произнесе околу вооружениот конфликт кој моментално е во ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вчера им се заблагодари на Твитер на земјите кои го поддржаа Израел во последните судири со Палестинците, вклучително и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

-Твитот што го објавив во однос на случувањата помеѓу Израел и Палестина е соодветен на нашите политики кои повикуваат на престанок на насилството од двете ...
| | веќе видена | слични

Со твит се огласи премиерот на Израел Венјамин Нетанјаху, за како што рече поодржувањето на правото на самоодбрана, меѓу знамињата кои се дел от твитот е и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После поддршката на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за правото на самоодбрана на државата Израел видовме дека се случуваат едни големи би рекол ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, се огласи за видеото на кое се гледа неговиот наследник, Џо Бајден, со спремни одговори на новинарски прашања за ...
сите 437 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска во Струмица отвори Канцеларија за непосреден контакт со граѓаните. Како што соопшти владиниот Сектор за односи со ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Македонија под режимот на мафијата на Заев, граѓани од прв и втор ред има и дури и во издавањето на пасоши. И тоа во прв ред се криминалците блиски до Заев, ...
сите 66 | | | веќе видена

Зголемената еколошката такса за горивата негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. На светската берза расте цената на суровата нафта, а на домашен терен ...
сите 179 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Изјавата на Мицкоски не се однесува кон палестинскиот народ, ниту кон муслиманите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: