Скок на цените во САД за 8,8 отсто

2 копии

Годишната инфлација во Европската унија во април го достигна највисокото ниво во речиси две и пол години, покажа извештајот на Евростат. На ниво на Европската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ризикот од финансиска нестабилност ќе се зголеми во еврозоната по крајот на кризата предизвикана од пандемијата со Ковид-19, предупреди Европската централна ...
| | веќе видена | слични

Германскиот Уставен суд денеска ја отфрли жалбата на програмите за поттик на Европската централна банка (ЕЦБ), заклучувајќи дека централната монетарна ...
| | веќе видена | слични

На Волстрит, берзанските индекси се во надолна линија трет ден по ред, бидејќи инвеститорите стравуваат дека зголемувањето на инфлацијата ќе ги наведе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Време зa читање: 2 минути Одборот на директори на Светска банка одобри заем од 200 милиони евра на Хрватската банка за обнова и развој (ХБОР) за хрватскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Доколку работите се одвиваат според планот на шведската влада, аеродромот Брома во Стокхолм ќе биде затворен, а таму ќе никнат околу 30.000 нови станови, што ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Минатиот месец, потрошувачките цени на САД забележаа најголем пораст во изминатите 12 години како резултат на експлозивното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во денешната Тема на денот директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов кажа дека неговата изјава за успешно справување со пожарите се однесува само на пожарот во ...
сите 307 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 157 | | | веќе видена

По предлог на ДОМ, Владата на денешната седница ја разреши директорката на Државниот инспекторат за животна средина, Ана Петровска. Владата го назначи Сретен ...
сите 77 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скок на цените во САД за 8,8 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: