Пад на берзата на „Волстрит“. Инфлација ја тресе најмоќната економија во светот!

На Волстрит, берзанските индекси се во надолна линија трет ден по ред, бидејќи инвеститорите стравуваат дека зголемувањето на инфлацијата ќе ги наведе ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 13 минути Голем дел од српската јавност нема рационална свест за Кралството Југославија и Социјалистичка Федеративна Република Југославија и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути ПроКредит со значителен раст на портфолиото и подобрен консолидиран резултат во првиот квартал од 2021 како надоврзување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во Германија регистриран е најмал број новоинфицирани со Ковид-19 на дневно ниво во изминатите девет месеци, поради што официјалните лица ја разгледуваат ...
сите 494 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека Западниот сојуз мора да одговори на економскиот, политичкиот и воениот подем на Кина. Според него, ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пад на берзата на „Волстрит“. Инфлација ја тресе најмоќната економија во светот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: