Висока инфлација ја тресе најмоќната економија

2 копии

Во Белгија се разгледуваат опции за воспоставување санкции кон Израел, додека во Виена, владините претставници на Австрија го истакнаа израелското знаме. ...
| | веќе видена | слични

Дигитална рубља на пазарот на криптовалути ќе се појави до крајот на годината. Истражувањата кои ги направил Центарот за истражување на финансиска технологија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Годишната инфлација во Европската унија во април го достигна највисокото ниво во речиси две и пол години, покажа извештајот на Евростат. На ниво на Европската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ризикот од финансиска нестабилност ќе се зголеми во еврозоната по крајот на кризата предизвикана од пандемијата со Ковид-19, предупреди Европската централна ...
| | веќе видена | слични

Германскиот Уставен суд денеска ја отфрли жалбата на програмите за поттик на Европската централна банка (ЕЦБ), заклучувајќи дека централната монетарна ...
| | веќе видена | слични

На Волстрит, берзанските индекси се во надолна линија трет ден по ред, бидејќи инвеститорите стравуваат дека зголемувањето на инфлацијата ќе ги наведе ...
| | веќе видена | слични

Доколку работите се одвиваат според планот на шведската влада, аеродромот Брома во Стокхолм ќе биде затворен, а таму ќе никнат околу 30.000 нови станови, што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан” создава многу можности за подобар живот на ...
сите 500 | | | веќе видена

Благодарам за присуството, би сакал на целиот македонски народ и на сите граѓани на Македонија да го честитам најголемиот празник 2-ри Август Илинден, денот на ...
сите 198 | | | веќе видена

Денеска во 13.45 часот во с.Брвеница од страна на полициски службеници од СВР Тетово приведени се две лица од село Брвеница, поради постоење основи на сомнение ...
сите 428 | | | веќе видена

Пораст на бројот на новозаразени има, но не и мерки во земјава. Засега, само се зборува за евентуалните мерки коишто може да бидат воведени на есен и тоа ...
сите 330 | | | веќе видена

Да престанеме да се биеме в гради за тоа кој е поголем патриот заради партиските интереси и заради повеќе гласови на изборите, порача премиерот, Зоран Заев, во ...
сите 146 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 103 | | | веќе видена

Гори борова шума во близина на појасот меѓу општините Делчево и Пехчево. Пожарот е пријавен од страна на совесни граѓани, а го потврдија од Територијалната ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Висока инфлација ја тресе најмоќната економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: