СДСМ: Опозицијата има проблем со масовната имунизација и неселктивната борба против корупцијата


ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски имаат проблем што се води неселективна борба против корупција, имаат проблем што процесот на имунизација се одвива непречено, имаат ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ продолжува да дејствува на штета на јавното здравство, ...
| | веќе видена | слични

Тешки лаги се тврдењата на Владимир Ѓорчев дека во Струмица немало пункт за масовна имунизација. Ѓорчев суши – лаже, во Струмица масовната имунизација се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат со блокади и опструкции на важни законски решенија, на директна штета на граѓаните и на државата. Опозициската ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ во Собранието не се откажува од блокада на Законот со кој државата за прв пат ќе добие нов, модерен Клинички центар. Пратениците на ...
| | веќе видена | слични

СДСМ ја обвини опозицијата за блокади и опструкции на важни законски решенија во Собранието. – Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат со блокади и опструкции ...
| | веќе видена | слични

„Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 207.219 дози вакцини, а ревакцинирани се 31.599 граѓани“. Ова на својот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Партијата предводена од Христијан Мицкоски по секоја цена работи на штета на граѓаните, на државата. ВМРО-ДПМНЕ овде во Собранието не се откажува од блокада на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 851 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 344 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција со Еди Рама упати критики кон ЕУ, бидејќи не успеала да ја спречи блокадата на Бугарија, а во однос на тоа ...
сите 263 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека денешната средба со неговиот бугарски колега Стефан Јанев и заедничките напори за воспосвување на атмофвера на доверба ќе биде ...
сите 210 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 165 | | | веќе видена

Патничко возило „ауди“ со кочански регистарски таблички, денеска околу 12,30 минути кај Стари Град кај мостот на Бабуна од засега непознати причини излетало од ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Опозицијата има проблем со масовната имунизација и неселктивната борба против корупцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: