Какви се очекувањата на Стопанска банка а.д Битола за периодот што следи?

2 копии

Време зa читање: 2 минути Бахамите се првата земја во светот чија централна банка им одобри употреба на дигитална национална валута на сите нејзини граѓани. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 22 минути Дигитализацијата разбрана како примена на дигиталните технологии во секојдневното живеење во светски рамки беше тренд пред Ковид-19 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес цената на стан во центарот на Скопје, со идентичен квалитет на градба, се поистоветува со цената на стан во центарот на Ниш, помалку чини од стан во Нови ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Формирање на развојни фондови, како на пример можност за воспоставување на Фонд за поддршка на извозни компании, Фонд за инвестиции, Фонд за зголемување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред сѐ, кои се Тиго Фајнанс? По дефиниција, едноставниот одговор би бил небанкарска финансиска институција, или популарно наречена, НБФИ, но пред сè ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со Извршна наредба на претседателот на САД Џо Бајден вчера се прошири опсегот на вонредни мерки за регионот на Западен Балкан, што опфаќа и замрзнување на ...
сите 179 | | | веќе видена

„Забрането е инсајдерско прибирање информации за сватовите; свекрвата и снаата да се задолжително и во секој момент на дистанца од 100 метри“ се само дел од ...
сите 145 | | | веќе видена

Денес, Македонија доби подарок од Турција 30.000 дози од вакцината „Синовак“ против ковид-19. Ова го објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. ...
сите 127 | | | веќе видена

Британски епидемиолог Нил Фергусон вели дека индискиот сој на коронавирус се пренесува 60 отсто побрзо од британскиот. Засега, не е јасно колку добро вакцината ...
сите 145 | | | веќе видена

За разлика од Букурешт, македонските навивачи нема да можат да патуваат во Амстердам за да ја бодрат нашата репрезентација, ова го потврди и амбасадата на ...
сите 400 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случи вчера, на крстосница од булевар „Србија“ и булевар „Борис Трајковски“ во Кисела Вода, информира Министерството за внатрешни ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Какви се очекувањата на Стопанска банка а.д Битола за периодот што следи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: