Кина го забзрување лансирањето на дигитална валута


Време зa читање: 3 минути Со толку многу информации што лебдат на пазарот на биткоин и крипто, многумина се прашуваат дали неодамнешната акција на цените е ...
| | веќе видена | слични

Најмладиот криптомилијардер во светот, Виталик Бутерин, доинирал повеќе од милијарда долари на Индија, во борбата против коронавирусот, пренесуваат светските ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Една европска земја во регионот на Балканот може да започне со регулирање на крипто-околината на нејзината територија. Во Босна и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Дигиталниот токен, лансиран во понеделникот и наречен „Интернет компјутер“, веќе е една од најголемите крипто-валути во светот. ...
| | веќе видена | слични

„Етер“ е крипто валута од блокчејн платформата Етереум, кој што минатата недела ја премина вредноста од 3.000 долари за прв пат по неколку големи ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Бахамите се првата земја во светот чија централна банка им одобри употреба на дигитална национална валута на сите нејзини граѓани. ...
| | веќе видена | слични

Се вика „интернет компјутер“, почна да постои во понеделникот, веќе е влезена во топ 10 криптовалути во светот и има вкупна пазарна вредност од 45 милијарди ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Заев, Филипче и Хасани да си дадат оставки, само така ќе имаме непристрасна истрага која ќе даде одговор на сите прашања, на кои премиерот, министерот за ...
сите 774 | | | веќе видена

Поминаа 6 дена од катастрофалниот пожар во тетовската модуларна болница, а освен што нема одговорност, нема ниту официјален податок за лицата кои загинаа. ...
сите 853 | | | веќе видена

Кој се заканува на семејствата на жртвите од несреќата од Тетово? Зошто ОЈО молчи? Кој од власта има толкава моќ да се заканува по животот на луѓето чии ...
сите 136 | | | веќе видена

Од неделата запрени се сите градежни активности на три модуларни амбуланти во Скопје, потврдуваат за Фактор извори од здравствениот сектор. Велат дека на ...
сите 342 | | | веќе видена

Во Кабинетот на Претседателот Пендаровски денеска се одржа 13-та седница на Советот за безбедност на Република Северна Македонија. Точки на дневен ред за кои ...
сите 138 | | | веќе видена

Годишниот политички дијалог, кој се одржа онлајн, под покровителство на Регионалната школа за јавна администрација (ReSPA), ги собра министрите за јавна ...
сите 100 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 148 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 8 Септември, Денот на независноста, ги одликуваше Стојан Андов, прв претседател на првото повеќепартиско собрание и ...
сите 147 | | | веќе видена

Пожар во подрумските простории на една од зградите во комплексот „Чешел“ во Тетово избил на улица „Борче Кочоски“ во Тетово денеска рано наутро околу 4:30, а ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина го забзрување лансирањето на дигитална валута

Од:
До кого (е-маил):
Порака: