МФ: Јавниот и државниот долг за прво тримесечје во рамки на проекциите

5 копии
2 копии

Јавниот долг на Албанија е видно зголемен во првото тромесечие од годинава, во екот на изборната кампања, оценува весникот “Монитор”. Повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични

Повикувајќи се на официјални податоци на Министерството за финансии во извештајниот период јавниот долг се зголемил за 45,7 милијарди леки или околу 372 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Дефицитот на буџетот на Србија изнесува 23,5 милијарди динари во првиот квартал од оваа година, соопшти денеска Министерството за финансии. Приходите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МФ: Јавниот и државниот долг за прво тримесечје во рамки на проекциите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: