Мизрахи: Власта прави театарски претстави во Собранието поради страв и паника

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон“ на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која говореше за моменталната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Само во СДСМ имаат розеви очила и продолжува со манипулации да ја замајува јавноста. Реалната слика со македонската економија е катастрофална и залудни се прес ...
| | веќе видена | слични

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на денешната прес конференција на Даниела Маркоска од СДСМ која истакна дека владата продолжува со поддршка на домашната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозицијата не може да и прави кворум на власта или на владеачкото мнозинство, рече Рашела Мизрахи, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ и член на Извршниот комитет на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Еден ден откако беше разрешен од премиерот поради пркос директорот на пазарниот инспекторат Стојко Пауновски од страна на функционери на СДСМ е прогласен за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Правната држава требаше да дојде на крилјата на СЈО, лидерот на СДСМ е аболициран криминалец, ни се случи Ден Дончев, а Транспаренси вели дека сме на 111 ...
| | веќе видена | слични

Рашела Мизрахи на гостувањето на Канал 5 во емисијата ,,Само вистина” вели дека насилството на 27ми април не може да се карактеризира како тероризам и ...
| | веќе видена | слични

Нема еден градоначалник на СДСМ кој исполнил повеќе од 10% од ветената програма. А ВМРО-ДПМНЕ 10% од ветената програма исполнуваше во првите 10 дена, додека до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 320 | | | веќе видена

Хасан Абу Харбид, командант на северната дивизија на палестинското движењето Исламски џихад, е убиен во денешниот израелски воздушен напад, потврдено е од ...
сите 543 | | | веќе видена

Легализација на дивоградби - помош за сиромашните или амнестија за урбаниот криминал Пендаровски стави вето на законот - се коси со Уставот. Дали власта ќе ...
сите 283 | | | веќе видена

Портпаролот на ЕУ, Пeтер Стано вели дека целта на утрешната вечера, што се организира за лидерите од Западен Балкан во Брисел, е да се започне и прошири ...
сите 581 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 116 | | | веќе видена

Полицијата со часови собираше чаури и траги во скопски Бутел, по бруталното убиство на Камер Идризи . Засега од МВР не даваат информации дали се знае кој го ...
сите 56 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 58 | | | веќе видена

Движењата на Палестинските национални власти (ПНА) немаат намера да ја користат либанската територија за извршување воени операции против Израел, изјави Махмуд ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мизрахи: Власта прави театарски претстави во Собранието поради страв и паника

Од:
До кого (е-маил):
Порака: