ЏАФЕРИ ЗА КРИВИЧНИТЕ ЗА СКАФАНДЕРИТЕ: Не бре брате, јас не се оптоварувам со тоа прашање, ако сакаат уште 10 пријави нека поднесат


Ако сакаат нека поднесат уште 10 кривични пријави, но Собранието не се базира на Кривичниот законик туку на Уставот и Деловникот, вели за ТВ21 собранискиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев не е задоволен од она што го добил како предлог-решение за законот за државјанство од Алијанса/Алтернатива. Не е она што го договаравме, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев изјави дека верзијата на предлог-закон за државјанство што му ја доставила коалицијата Алијанса/Алтернатива не е сосема тоа што го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Спикерот Талат Џафери нема да дозволи ВМРО-ДПМНЕ да формира повеќе пратенички групи во парламентот како што највува лидерот на партијата Христијан Мицкоски. ...
| | веќе видена | слични

Двајцата пратеници кои гласаа во скафандери во Собранието имале решанија за изолација издадени од ДСЗИ, за што уредно било известено МВР како што предвидува ...
| | веќе видена | слични

Најавите на ВМРО-ДПМНЕ дека ќе формираат повеќе пратенички групи во законодавниот дом, различно ја толкуваат останатите народни избраници во Собранието. По ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 268 | | | веќе видена

Бугарија останува останува отворена за отворен дијалог и соработка со Република Македонија, но сите состаноци мора да се одржат под одредени услови, се ...
сите 491 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 386 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 329 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 469 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЏАФЕРИ ЗА КРИВИЧНИТЕ ЗА СКАФАНДЕРИТЕ: Не бре брате, јас не се оптоварувам со тоа прашање, ако сакаат уште 10 пријави нека поднесат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: