Филипче: Сертификат за вакцинација или негативен ПЦР тест за патување во Грција

Нашата држава веќе има изготвено сертификат, по насоки на ЕУ, со посебен код кој ќе послужи на граѓаните да патуваат во Грција, откако тамошните власти ќе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 722 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии
3 копии

Многу малку или под десет отсто од вкупниот број КОВИД-пациенти поставени на инвазивна вентилација успеале да се излечат. На хируршките клиники во моментов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Помалку од 10% од вкупниот број на пациенти со КОВИД кои биле поставени на респиратор успеале да се излечат. Најмладиот пациент кој починал на респиратор имал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На експерти од земјава им е даден налог да се следат сите публикации и студии за вакцините на АтраЗенека, во смисла на тоа дали може да се даваат и на помлади ...
сите 600 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. По завршувањето на средбата, претседателот Пендаровски ќе ...
сите 265 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 239 | | | веќе видена

Здруженито за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ денеска преку соопштение информира дека со посебна загриженост и вчудовиденост ја ...
сите 249 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари работна средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ од неформалната група Ц5 на Централно европските ...
сите 316 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Тетово уште еднаш им даде поддршка на најавуваните законски реформи со дигитализацијата на учебниците по реакциите на ...
сите 233 | | | веќе видена

Научниците изнесоа податоци за тоа колкав е реалниот број на починати од коронавирусот. Во светот има околу 7 милиони починати, што е двојно повеќе од ...
сите 341 | | | веќе видена

Државниот секретар на САД Ентони Блинкен за РСЕ во Киев, каде што се состана со највисоките лидери на земјата, вклучувајќи го и претседателот Володимир ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Сертификат за вакцинација или негативен ПЦР тест за патување во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: