Јагнешко пред Велигден ни за лек

Традиционално пред секој верски празник пpазарџиите ги билдаат цените. И за овој Велигден граѓаните се жалат дека цените повторно се високи. За оние кои сакаат ...
| | веќе видена | слични

Во моменти кога малопродажната цена на шише зејтин урива рекорди, Владата се уште размислува дали да интервенира со помош на домашните производители на ...
| | веќе видена | слични

Последните години климатските промени, проследени со суша, мразеви и многу дождови, како и болестите негативно влијаат врз приносите во пчеларството. Таква е и ...
| | веќе видена | слични

После десетина години, младиот кромид од Башино Село оваа година има цена од која одгледувачите се задоволни. Врзопот е 300 денари, цена која не е постигната ...
| | веќе видена | слични

Цената на лебот е многу чувствителна тема, па затоа не е чудно што ниту еден од мелничарите или поголемите фурни, не сакаше јавно да одговори на прашањето на ...
| | веќе видена | слични

На една седмица пред големиот верски празник Велигден, цените на кичевскиот зелен пазар се нешто повисоки од претходниот период, додека понудата е просечна и ...
| | веќе видена | слични

Порастот на цените ќе ги остави полупразни трпезите за пролетните празници. Нови цени имаат имаат лебот, шеќерот, овошјето и зеленчукот. Додека ние секој ден ...
| | веќе видена | слични

Башиноселци, најголемите одгледувачи на млад кромид во Македонија, годинава се задоволни од откупната цена. После десетина години, оваа, за прв пат се пофалија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Едмонд Адеми советникот за надворешна политика на премиерот, во емисијата 24 анализа од Мадрид потенцираше дека главните точки ќе бидат билетералната соработка ...
сите 646 | | | веќе видена

Договорот меѓу Македонија и Грција за изградба на интерконекторот за гасно поврзување е 99 отсто подготвен и испратен до европските власти, истакнаа министрите ...
сите 274 | | | веќе видена

Легендарниот напаѓач на Манчестер сити, Серхио Кун Агуеро се извини за скапото промашување на пеналот против Челси на „Етихад“ во саботата, кој ако го ...
сите 237 | | | веќе видена

„Уготур“ плати 58 денари за секоја купена сопствена акција која многу ретко се тргува, а последната цена и била 28 денари. Законската регулатива дозволува и не ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јагнешко пред Велигден ни за лек

Од:
До кого (е-маил):
Порака: