Обвинителството се уште ги истражува околностите во кои загина 20 годишната Верица Белчовска


Обвинителството ќе истражува со која брзина возел 18 годишнот струмичанец кој на раскрсницата кај „Глобал“ во Струмица на седми месецов со автомобил смртно ја ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На Клиниката за ортопедски болести вчера беше направена првата трансплантација на коска кај 19-годишен пациент. Операцијата, како што соопшти Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Клиниката за Ортопедски болести е направена првата трансплантација на коска кај 19 годишен пациент, а операцијата траеше пет часа, информира Министерството ...
| | веќе видена | слични
11 копии

На Клиниката за ортопедски болести штотуку заврши првата трансплантација на коска кај 19-годишен пациент, а операцијата траеше пет часа, извести Министерството ...
| | веќе видена | слични

На Клиниката за Ортопедски болести претпладнево беше завршена првата трансплантација на коска од починат дарител која траеше пет часа. Министерот за ...
| | веќе видена | слични

Деветнаесетгодишен пациент кој се лекува од малиген тумор на коска денес доби здраво коскено ткиво, кое беше експлантирано на 17 април од 20-годишната Верица ...
| | веќе видена | слични

Кај младиот пацинет е трансплантирана коска од починат дарител. Тимот хирурзи предводен од проф. д-р Милан Самарџиски и д-р Александар Трајановски ја заврши ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Одлично се чувствувам, уште првите два три дена се опоравив од операцијата... 27 годишниот Блаже Сапунџиев деновиве ќе ја напушти хирургија и ќе се врати во ...
| | веќе видена | слични

Таа имаше само 20 години, но и Блаже е млад. На 27 години мораше да оди на дијализа. Сега веќе не. Бубрегот од починатата дваесетгодишна беровчанка Верица ...
| | веќе видена | слични

Немам доволно зборови што можам да искажам кон нејзините родители за таквиот хуман гест. Огромна благодарност чувствувам кон семејството. Животот на младата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Македонија се вакцинирани 150.000 граѓани со прва доза од вакцината против корона вирусот и уште 30.000 граѓани кои се ревакцинирани, информираше денеска ...
сите 408 | | | веќе видена

Скопје се надева дека Европската унија ќе изврши притисок врз Бугарија во врска со пристапувањето на Северна Македонија во ЕУ, но тоа нема да се случи, смета ...
сите 587 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 222 | | | веќе видена

Израелската војска рано утрово соопшти дека нејзините сили извршиле најсилни удари врз Појасот Газа од почетокот на конфликтот со екстремистите на таа ...
сите 306 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 578 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинителството се уште ги истражува околностите во кои загина 20 годишната Верица Белчовска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: