Зошто судот 40 дена крие службена белешка на АНБ?


3 копии

Обвинителството ги отфрли кривичните пријави кои полковникот Драган Ковачки, како член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, ги поднесе против министерката за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По спроведена претходна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение за отфрлање на кривичните пријави поднесени од ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Oдбраната на бизнисменот Јордан Камчев преку отворено писмо се обрати до Комитетот на министри на Советот на Европа во кое бара меѓународен мониторинг, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одбраната на бизнисменот Јордан Камчев испрати отворено писмо до 47-те министри за надворешни работи на Совет на Европа. Адвокатот Тони Менкикоски вели дека ...
| | веќе видена | слични

Поради нарушувањето на процедурите и стандардите од стана на македонските правосудни и органи на прогонот и нивниот молк во заштита на законитоста во случајот ...
| | веќе видена | слични

Тргнувајќи од фактот дека Македонија е под мониторинг на Комитетот на Министри при Советот на Европа во делот кој се однесува на примената на мерката притвор и ...
| | веќе видена | слични

Извесен Лука Андраши, од почетокот на јануари, на социјалната мрежа Твитер, на хрватски јазик, постојано споделува „експертски мислења“ во врска со политичката ...
| | веќе видена | слични

Останато

Германецот Јенс Клајнефелд, еден од докторите кои го третираа Кристијан Ериксен на теренот, вели дека реанимацијата била успешна бидејќи се работело за ...
сите 427 | | | веќе видена

Претседателите на Русија и на САД, Владимир Путин и Џо Бајден, излегоа со заедничка изјава за прашањата на стратешката стабилност. Лидерите посочија дека ...
сите 355 | | | веќе видена

Европската перспектива на Северна Македонија и Албанија не е предмет на спор и Бугарија секогаш ги поддржува, вели бугарскиот премиер Стефан Јанев во ...
сите 575 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 159 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси, се наведува во партиското соопштение.Во таа ...
сите 155 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто судот 40 дена крие службена белешка на АНБ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: