Апасиев: Ќе тужам за биолошки тероризам ако пратеници на СДСМ дојдат во скафандери

Димитар Апасиев, лидерот на „Левица“, се закани со тужби доколку на утрешната седница во Собранието пратеници на СДСМ излезат од изолација и дојдат со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Која е задачата на Комисијата за заразни болести, да ги заштити граѓаните од корона вирусот, или да ги загрози? Дали една таква комисија треба да биде во ...
| | веќе видена | слични

Власта повторно им даде до знаење на граѓаните дека во земјава, законите не важат подеднакво за сите, односно дека тие се над нив. Со други зборови со својот ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од владејачката СДСМ, Славјанка Петровска, во објавите на социјалните мрежи признава дека нејзината сопартијка Бисера Костадиновска Стојчевска и ...
| | веќе видена | слични

Ако Бисера и Мирослав сториле кривично дело, тогаш опозицијата ги поттикна да го сторат тоа, вели пратеничката од СДСМ Славјанка Петровска, коментирајќи ги ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од СДСМ од Куманово, Мартин Костовски, ја повикува опозицијата, како што вели,. да се вразуми, и да престане со ширење паника и страв, како и со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката од СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска која вчера иако позитивна на Ковид отиде да гласа во Собранието во изјава за ТВ 24 рече дека ќе одговори ...
| | веќе видена | слични

Пратен и чката на СДСМ Бисер а Костад и новска Стојчевска тврд и дека не неправ и ла кр и в и чно дело со вчерашното доаѓање во Собран и ето, и ако е во и ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска тврди дека не неправила кривично дело со вчерашното доаѓање во Собранието, иако е во изолација поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се помасовна станува поддршката на иницијаторите кои минатиот четврток покренаа бојкот на наставата во училиштата поради носењето на новиот закон за учебници ...
сите 303 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев.На програмата ќе бидат дела од ...
сите 117 | | | веќе видена

Полициски службеници синоќа во 21.00 часот на ул.„Прилепска“ во Битола, го лишиле од слобода И.Л.(38) од Битола. Од МВР денеска соопштија дека при преглед кај ...
сите 414 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 51 | | | веќе видена

Од следната недела е можно олабавување на рестриктивните мерки, ако продолжи да паѓа бројот на заразени од ковид. Епидемијата полека стивнува, во ек е ...
сите 381 | | | веќе видена

Бура од реакции од Ромите, ромските здруженија, но и генерално јавноста предизвикаа зборови кои се вметнати во новиот Дигитален речник по што Владата одлучила ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апасиев: Ќе тужам за биолошки тероризам ако пратеници на СДСМ дојдат во скафандери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: