Пратеничката со скафандер оздраве и се врати во Собранието


Двајцата пратеници кои гласаа во скафандери во Собранието имале решанија за изолација издадени од ДСЗИ, за што уредно било известено МВР како што предвидува ...
| | веќе видена | слични

Најавите на ВМРО-ДПМНЕ дека ќе формираат повеќе пратенички групи во законодавниот дом, различно ја толкуваат останатите народни избраници во Собранието. По ...
| | веќе видена | слични

 По ваквата најава на Мицкоски, Џафери рече дека методите на дејствување кои значат поголема моќ за блокада, треба да се напуштат за Собранието да почне да ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски на денешната прес-конференција, од спикерот побара шестиот пакет на економски да го стави на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ размислува за нова блокада на Соранието. Ваквата можност вчера лично ја најави опозицискиот лидер Христијан Мицкоски. Тој најави дека во партијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека во Собранието се блокирани 28 закони и покрај политичкиот договор меѓу лидерите на двете најголеми ...
| | веќе видена | слични

Државниот санитарен и здравствен инспекторат, по претставка на Левица, утврди дека на пријавените заразени пратеници (кои со скафандери гласаа во Собранието) ...
| | веќе видена | слични

Нема правен основ пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да формираат повеќе пратенички групи, објасни денеска собранискиот спикер Талат Џафери откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата на Република Македонија на денешната 68-ма седница донесе одлука за измени и дополнувања за ограничување на движењето на граѓаните согласно која од 5 ...
сите 315 | | | веќе видена

ПОЧНА МАСОВНАТА ИМУНИЗАЦИЈА По пристигнувањето на 200.000 кинески вакцини од компанијата Синофарм, од денеска во Македонија почнува масовната вакцинација на ...
сите 98 | | | веќе видена

По повеќечасовно убедување и преземање мерки попладнево околу 18 часот полицијата го лиши од слобода Д.Г. од селото Вељуса, откако денеска во 08:15 часот во ...
сите 318 | | | веќе видена

Досегашните примери во овие три децении за наводно гонење на високата корупција се сведуваа на политички реваншизам кон политичкиот опонент, или, пак, на ...
сите 199 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ), Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), Македонскиот институт за медиуми (МИМ) и Советот ...
сите 162 | | | веќе видена

Специјализираното противпожарно возило со скала вредно 1, 7 милиони евра кое треба да го добие скопската бригада ги скара град Скопје и опозиционерите. Од ...
сите 107 | | | веќе видена

Постои опасност за ЕУ и за земјите од Западен Балкан ако поради поради ненадминати билатерални прашања се попречува евроинтегративниот процес, и тој вакум на ...
сите 339 | | | веќе видена

Дистрибуцијата на 200 илјади вакцини „Синофарм“ што во земјава пристигнаа во саботата треба да заврши денеска и веќе од утре почнува масовна имунизација на ...
сите 431 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратеничката со скафандер оздраве и се врати во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: