Принцот Филип ќе биде погребан денеска, со церемонија која сам ја испланирал


Во капелата на замокот Виндозр денеска ќе се одржи погребот на принцот Филип, кој самиот го испланирал до најситни детали.Кралицата Елизабета Втора ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Еден ден откако Хари се врати во САД, Меган Маркл беше забележана на прошетка со нејзиното синче Арчи, а на фотките веќе се познава нејзиното трудничко ...
| | веќе видена | слични

 Од сите монархии во светот, британското кралско семејство е најпознатото. Дури и да не следите што се случува, сигурно знаете по нешто за секој од ...
| | веќе видена | слични

Среќни родители. Денес е возбудлив ден во домот на кралското семејство во Кембриџ, бидејќи принцот Луис го слави својот трет роденден. Малиот принц е третото ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс е фотографирана со нејзиниот син Арчи во рацете. Меган беше облечена во фармерки и црна маица што го истакнуваше нејзиниот голем стомак. ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс наскоро ќе го роди своето второ дете, девојче, а сега е фатена во ретка прошетка со наскоро двегодишното момче На првите фотографии од ...
| | веќе видена | слични

Британскиот принц Вилијам и принцезата Кејт објавија нова фотографија од нивниот помлад син принцот Луис, по повод неговиот трет роденден. Фотографијата е ...
| | веќе видена | слични

Британската кралица Елизабета Втора првпат беше снимен по погребот на принцот Филип.Само еден ден откако го закопа сопругот со кого беше во брак 73 години, ...
| | веќе видена | слични

Преубавата Меган Маркл досега немавме можност да ја видиме по експлозивното интервју кое што го изненади светот. Но, сега се појавија фотографии на кои што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чувствувам добро по примање на вакцината и уште еднаш апелирам до граѓаните да се вакцинираат бидејќи сите вакцини се безбедни и предизвикуваат имунизација. ...
сите 615 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 234 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Тетово уште еднаш им даде поддршка на најавуваните законски реформи со дигитализацијата на учебниците по реакциите на ...
сите 212 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, таботната посета на Естонија, ја почна изутрината во Талин со средба со ...
сите 249 | | | веќе видена

„Денес ќе презентираме нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 ...
сите 165 | | | веќе видена

(Ова е еден помалку или повеќе пародичен текст, напати сериозен, напати ироничен кој си игра со наративите. Сите цитати се од колумна на Џ. Дерала, ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Принцот Филип ќе биде погребан денеска, со церемонија која сам ја испланирал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: