35 илјади граѓани ја примиле првата доза вакцина против Ковид-19


6 копии
3 копии

Во Општата болница во Велес денеска има 29 пациенти на кислородна поддршка, што е за десет помалку споредено со вчера кога беа 39. Вкупно се хоспитализирани 86 ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 24 лица го загубија животот од компликации од ковид-19 во последните 24 часа, информира Министерството за здравство. Од 24 починати лица 7 од Скопје ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вкупно 1528 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот се лекуваат на инфективните оддели во Скопје и во болниците во другите градови. Има околу 550 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 124 пациент позитивен и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во спортската сала А1 Арена – Борис Трајковски вчера започна вакцинацијата на пратениците со вакцината „Спутник В“, додека паралено продолжи и вакцинацијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата денеска на седница треба да решава по предлогот на Главниот координативен кризен штаб за скратување на полицискиот час и за продолжување на работното ...
сите 275 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука (МОН) информира дека помали групи на ученици од неколку училишта во државата не ја посетуваат наставата организирана со ...
сите 233 | | | веќе видена

Во дел од училиштата во земјава денеска повторно имаше делумен бојкот на наставата. Наставата претежно ја бојкотирале основните училишта, но има информации ...
сите 131 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на седницата за пратенички прашања изнесе сознание дека претходното раководство во МВР смислувало обвинување ...
сите 105 | | | веќе видена

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, одговарајќи на новинарско прашање околу разрешувањето на директорот на Државниот пазарен ...
сите 180 | | | веќе видена

По повод 117 години од загинувањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски напиша на Фејсбук дека Делчев е љубов, ...
сите 59 | | | веќе видена

Владата по опсежни анализи и дебати, како и консултации со домашни и меѓународни институции, смета дека се прифатливи најголем дел од барањата на медиумите и ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

35 илјади граѓани ја примиле првата доза вакцина против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: