До крајот на април се очекуваат вакцини од Кина и „Фајзер“

Заразата со коронавирус расте со застрашувачка брзина веќе осум последователни недели, предупреди Светската здравствена организација (СЗО), додека вирусот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Директорот на Светската здравствена организација Тедрос Аданом Гебрејесус предупреди дека вакцините против Ковид 19 сè уште се недостапни за сиромашните земји. ...
| | веќе видена | слични

Јапонија е подготвена да прогласи вонредна состојба поради наплив на инфекциите, само три месеци пред отворањето на Олимписките игри во Токио Во неодамнешниот ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на Светската здравствена организација, Тедрос Аданом Гебрејесус, рече дека вакцините против коронавирусот сè уште се надвор од досегот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

10.000 граѓани досега се вакцинирале во салата "Билјанини извори" во Охрид кој е пункт за имунизација за граѓаните од Југозападот. Денеска на вакциналниот ...
сите 463 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 538 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 510 | | | веќе видена

Во Србија веќе се вакцинирани над 4 милиони граѓани против корона вирусот или точно 4.013.265 лица, а двете дози ги примиле 1 741 148 Срби, објави Б92 . ...
сите 519 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До крајот на април се очекуваат вакцини од Кина и „Фајзер“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: