Покетино: Баерн Минхен е најдобриот тим во светот


Французинот Зинедин Зидан предводел тим во три меча за европската титула, две финалиња има Шпанецот Пеп Гвардиола, а по едно Аргентинецот Маурисио Почетино и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Маурисио Покетино има проблеми да врзе добри резултати во домашното првенство откако го презема ПСЖ, но сепак тимот игра изворедно во Лигата на шампионите и ...
| | веќе видена | слични

ФУДБАЛ Гвардиола како Мурињо Пеп Гвардиола му се придружи на стариот ривал, Жозе Мурињо, како тренер со најмногу настапи во полуфиналето на фудбалската Лига на ...
| | веќе видена | слични

Полуфиналните дуели ќе се играат од 27 април до 5 мај ФУДБАЛ – ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ Во полуфиналето на Лигата на шампионите (ЛШ) во фудбал ќе играат Реал Мадрид ...
| | веќе видена | слични

Синоќа беше дефинирано дека Пари Сен-Жермен и Манчестер Сити, односно Реал Мадрид и Челси се полуфиналните двојки во фудбалската Лига на шампиони, а денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат вкупно 329 пациенти, и има слободни кревети. Во ковид центрите во Скопје во изминативе 24 часа се ...
сите 672 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 290 | | | веќе видена

Коалицијата Алијансата за Албанците и Алтернатива ја поздравуваат одлуката на претседателот Стево Пендаровски да го врати во Собрание законот со кој ...
сите 192 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Десет члена на семејство беа убиени утрово во израелски воздушен напад во западниот појас Газа, јавија француски медиуми повикувајќи се на палестинските ...
сите 272 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 468 | | | веќе видена

Во земјава уште доминира британскиот сој на коронавирусот. Министерот за здравство, Венко Филипче вели дека имало и други соеви кои биле изолирани. ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Покетино: Баерн Минхен е најдобриот тим во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: