Изречени 330 санкции за брзо возење на патот Скопје-Охрид, продолжуваат засилените контроли


Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
| | веќе видена | слични
28 копии
4 копии

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека изречени се и пет санкции за користење мобилен телефон, две за непрописно престројување, три санкции за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за внатрешни работи во изминативе денови спроведува засилени акциски контроли на територија на СВР Штип, а во текот на вчерашниот ден (16.04) ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како резултат на преземените мерки, намален е бројот на жртви во сообраќајни незгоди, 2020 година е година со најмал број на жртви (125). И во текот на 2021 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата на Република Македонија на денешната 68-ма седница донесе одлука за измени и дополнувања за ограничување на движењето на граѓаните согласно која од 5 ...
сите 315 | | | веќе видена

ПОЧНА МАСОВНАТА ИМУНИЗАЦИЈА По пристигнувањето на 200.000 кинески вакцини од компанијата Синофарм, од денеска во Македонија почнува масовната вакцинација на ...
сите 98 | | | веќе видена

По повеќечасовно убедување и преземање мерки попладнево околу 18 часот полицијата го лиши од слобода Д.Г. од селото Вељуса, откако денеска во 08:15 часот во ...
сите 318 | | | веќе видена

Досегашните примери во овие три децении за наводно гонење на високата корупција се сведуваа на политички реваншизам кон политичкиот опонент, или, пак, на ...
сите 199 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ), Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), Македонскиот институт за медиуми (МИМ) и Советот ...
сите 162 | | | веќе видена

Специјализираното противпожарно возило со скала вредно 1, 7 милиони евра кое треба да го добие скопската бригада ги скара град Скопје и опозиционерите. Од ...
сите 107 | | | веќе видена

Постои опасност за ЕУ и за земјите од Западен Балкан ако поради поради ненадминати билатерални прашања се попречува евроинтегративниот процес, и тој вакум на ...
сите 339 | | | веќе видена

Дистрибуцијата на 200 илјади вакцини „Синофарм“ што во земјава пристигнаа во саботата треба да заврши денеска и веќе од утре почнува масовна имунизација на ...
сите 431 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изречени 330 санкции за брзо возење на патот Скопје-Охрид, продолжуваат засилените контроли

Од:
До кого (е-маил):
Порака: