Тетовец си изградил викендичка на државно земјиште

Основното јавно обвинителство Скопје казни шестмина скопјани со по две илјади евра кои на 13 јануари се собрале во стан во Скопје на улица „Иван Козаров“ за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје денеска поднесе Предлог за издавање казнен налог против шест лица за кривично дело ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Охрид, 15. април 2021 (InPress) – Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 15. април 2021 (InPress) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 31-годишниот Ј.К. од Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
сите 521 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Венко Филипче најави дека Македонија веќе има изготвено сертификат, по насоки на ЕУ, со посебен код кој ќе послужи на граѓаните да ...
сите 478 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Договор за државна помош од 16 милиони евра денеска потпиша Владата со германската компанија „Дрекселмајер“ со кој е предвидено изградба на нова производствена ...
сите 61 | | | веќе видена

Според нашите информации доставени од свиркач основано се сомневаме дека постојат личности, државјани на Македонија со двојни матични броеви од кои што ...
сите 174 | | | веќе видена

Целта е да се открие дали полицијата применува неуставна или незаконска полициска контрола Главниот правобранител на САД Мерик Гарленд најави дека отворил ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тетовец си изградил викендичка на државно земјиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: