“ЗБОГУМ ТАТО, МНОГУ ТЕ САКАВМЕ“: Влатко Ѓорчев се прости од татко му


3 копии

Единствено вакцината е спасот. Доцнењето со имунизацијата на населението Македонија ќе ја чини многу загубени човечки животи, предупредуваше професорот д-р ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше јавноста дека неговиот татко, пулмологот Анѓелко Ѓорчев по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 335 | | | веќе видена

Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија и со нетрпение очекуваме што поскоро да почнат преговорите за членство на ...
сите 150 | | | веќе видена

За време на претстојните празници прв приоритет е почитување на мерките. Пожелно е да се тргнеме од турканици, да држиме дистанца, а во храмовите задолжително ...
сите 148 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“ЗБОГУМ ТАТО, МНОГУ ТЕ САКАВМЕ“: Влатко Ѓорчев се прости од татко му

Од:
До кого (е-маил):
Порака: