Ангелов: Ги бараме пропустите и одговорноста за случајот во кратовско, работиме на негово расветлување

Комисијата на Центарот за управуање со кризи работи на расветлување на случајот со извлекувањето од кратовско Емирица и укажа на слабостите на целиот систем. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) Стојанче Ангелов имаше средба со претставници од Националниот сојуз за планинско спасување на која се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На предлог на Управувачкиот комитет за координација и управување во системот за управување со кризи, на денешната седница Владата ја утврди Предлог-одлуката за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Измени на Законот за пожарникарство по итна постапка, во делот на пензионирањето, како и изедначување на платите и додатокот на плата на пожарникарите во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Концерт на Македонската филхармонија, со кој ќе се одбележи годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев, ќе се одржи вечерва. На програмата ...
сите 116 | | | веќе видена

На велешани кои завчера не се појавија на вакцинирање во Кавадарци, вчера не им било дозволено да се вакцинираат во пунктот во Велес, иако Министерството ...
сите 254 | | | веќе видена

Стево Пендаровски и Христијан Мицкоски ги затоплуваат односите. Дали 27ми април станува основа за помирување на претседателот и опозицијата? Дали се подготвува ...
сите 195 | | | веќе видена

Во последните 24 часа бројот на оздравени од коронавирусот е неколку пати повисок од бројот на заболени. Имаме 324 заразени, и 1.178 оздравени пациенти. По ...
сите 317 | | | веќе видена

Преговорите на Северна Македонија и Албанија за членство во Европската Унија треба да започнат што поскоро, за да се зачува кредибилитетот на процесот на ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангелов: Ги бараме пропустите и одговорноста за случајот во кратовско, работиме на негово расветлување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: