Седници на Главниот координативен кризен штаб при Владата

По донесените мерки во насока за спречување на ширењето на коронавирусот Ковид-19, на иницијатива на ББФФМ и КМФМ беше одржан состанок со надлежните институции ...
| | веќе видена | слични

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на ширењето на ...
| | веќе видена | слични

„Создаваме услови за непречено спроведување на активностите на спортските федерации и во вонредни услови заради пандемијата со КОВИД-19. На 65-тата седница на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Почитувани, На 09 Април 2021 година на барање на ББФФМ се одржа работен состанок помеѓу, Комисијата за работа во услови на пандемија при ББФФМ во состав: М-р. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На предлог на Управувачкиот комитет за координација и управување во системот за управување со кризи, на денешната седница Владата ја утврди Предлог-одлуката за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 393 | | | веќе видена

Во Македонија опстојува оптимизмот за надминување на блокадата на Софија на патот на евроинтеграциите, особено по понудените идеи од Грција кои би можеле да ...
сите 597 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 280 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седници на Главниот координативен кризен штаб при Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: