Угостителите под клуч, инспекциите ќе спроведуваат интензивни контроли на терен


Од денес важи забраната за посетители/гости во сите угостителски објекти, а дозвола за работа преку шалтер имаат само локалите кои вршат подготовка и продажба ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Пролонгиран е рокот до 30 април за аплицирање за мерката за финансиска поддршка за исплата на плати за месеците февруари и март, а новина е што работодавачите ...
| | веќе видена | слични

Pакетот закони кои произлегуваат од Петтиот сет мерки за поддршка на економијата во текот на утрешниот ден ќе бидат ставени на дневен ред на Седница во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши во своето гостување на „24 Анализа“ на Телевизија 24 вели дека во текот на утрешниот ден ќе бидат ставени на дневен ...
| | веќе видена | слични

Три угостителски објекти од Струга, Гостивар и Битола се затворени оваа недела, откако во нив биле затекнати гости и покрај забраната. Претседателката на ...
| | веќе видена | слични

Министерот Крешник Бектеши во емисијата 24 анализа објави дека утре најверојатно ќе биде изгласан законот за финансиска поддршка за исплата на плати за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши во емисијата 24 анализа инфромираше дека поминаа законите кои произлегуваат од петтиот сет на економски мерки, во ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување на „24 анализа” на телевизија 24, Министерот за економија Крешник Бектеши вели дека откако завршија изборите минатата година, мерки се само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите под клуч, инспекциите ќе спроведуваат интензивни контроли на терен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: