835 пациенти се лекуваат на инфективните одделенија во земјава


За два дена, две родилки на околу 30 годишна возраст кои немале никакви хронични болести ја загубија битката со коронавирусот. И на двете им била втора ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
4 копии
3 копии

Две родилки починаа во болница во последното деноноќие како последица на ковид-19, дознава Плусинфо. За двете ова било втора рожба и двете биле во многу тешка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

Б.А. (37) од Тетово денеска е лишен од слобода откако кај него, при полициски претрес, е пронајдена техничка опрема со која тој нелегално продавал интернет и ...
сите 317 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

835 пациенти се лекуваат на инфективните одделенија во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: