Муцунски: Со волја на мнозинството собраниска седница за законите со економската помош може да се закаже уште денес

Со волја на мнозинството седница на Собранието за законите поврзани со економската помош може да се закажи уште денес, е друго е демагогија и дневна политика, ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска преку статус на Фејсбук денеска пишува дека го посетила споменикот на загинатиот борец Игор ...
| | веќе видена | слични

Власта и опозицијата најдоа заеднички јазик во однос на блокираната 36-тата седница. По одржаната координација на собранискиот спикер Талат Џафери со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ секогаш била и ќе биде на страната на народот. -А, нѐ ...
| | веќе видена | слични

Ако се сака се се може !!! ВМРО-ДПМНЕ даде поддршка за законите кои се поврзани со ковид мерките и помошта за стопанството. Сега е се јасно дека власта нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ даде поддршка за законите кои се поврзани со ковид мерките и помошта за стопанството, објави на својата Фејсбук страница пратеникот и потпретседател ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова е местото на пратеникот кој вчера дрско ја манипулираше македонската јавност дека секој ден бил од 10 часот во Собрание и макотрпно работел за интересите ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од опозицијата ја напуштија седницата на која требаше да се гласаат законите од пакетот економски мерки. Ете толку мислат за доброто на граѓаните и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 366 | | | веќе видена

Шесте региони во државава Скопскиот (северно од Вардар), Осоговско-Малешевскиот, јужно од Вардар, Пелагонискиот и Охридско-Преспанскиот од денеска се зафатени ...
сите 73 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Муцунски: Со волја на мнозинството собраниска седница за законите со економската помош може да се закаже уште денес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: